Zumba Tarnowo Podgórne, Dąbrówka

Prowadzimy Zumbę dla wszystkich, więc jeśli szukasz zajęć w Tarnowie Podgórnym lub Dąbrówce, nasza szkoła tańca mieści się w wygodnej odległości od tych miejscowości. Zajęcia trwają godzinę i prowadzone są przez naszych licencjonowanych instruktorów. Na jednych zajęciach możesz się porządnie spocić i spalić aż do 600 kcal, w zależności od tego, ile od siebie włożysz wysiłku. Jak każde ćwiczenia, i Zumbę rozpoczynamy od rozgrzewki, która standardowo trwa pomiędzy 5 a 15 minut. Następnie przechodzimy do właściwej części – tańca, ćwiczenia i zabawy! Trening kończy się rozciąganiem aktywowanych mięśni i uspokojeniem przyspieszonego tętna.


Zumba – co to jest?


Jest to rodzaj tańca wywodzącego się z Kolumbii z lat 90-tych. Łączy w sobie rytmy salsy, reggaetonu, flamenco, hip hopu, tango, chachy i samby. Jeśli zdecydujesz się na lekcje, odkryjesz w tym tańcu także nawiązania do muzyki indyjskiej – a więc znajdzie się tu coś dla każdego. Dodatkowo Zumba zawiera wszystkie elementy tradycyjnego fitnessu, czyli cardio, pracę wszystkich partii mięśni, ćwiczenie równowagi i gibkości. Brzmi jak szalona mieszanka? Te wszystkie style tańca połączone w jeden miks tworzą niepowtarzalny trening do latynoskich rytmów.
Utwory na Zumbie różnią się intensywnością i szybkością. Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby wykonać jakieś układy, oczywiście możesz modyfikować swoje ruchy lub odpoczywać. Zajęcia zawierają także kilka przerw, podczas których możesz odsapnąć i napić się wody.


Fitness i frajda


Nie musisz znać żadnych podstaw tańca ani fitnessu, żeby dobrze bawić się na Zumbie i w pełni korzystać z zajęć. Wszystkiego Cię nauczymy! Choreografie do różnych utworów różnią się od siebie intensywnością i stylem. Do jednej piosenki przypisana jest jeden układ, który zawsze się powtarza. Instruktor wykonuje je na przedzie sali, a uczestnicy naśladują.
Naszą główną zasadą jest „baw się dobrze, tańcz jak czujesz”! Nie musisz obawiać się, że popełnisz błędy. Podstawą jest Twoje dobre samopoczucie. Pamiętaj, że nawet jak na początku kroki wydają Ci się trudne do opanowania, szybko je załapiesz, jeżeli będziesz regularnie przychodzić na zajęcia.


Dla kogo jest Zumba?


Nasza oferta jest skierowana głównie dla mieszkańców Tarnowa Podgórnego lub Dąbrówki, jednak sam taniec jest idealny dla każdego! Zumba została stworzona po to, aby łączyć ludzi. Zajęcia dostępne są dla dzieci, dorosłych i seniorów. Jest to świetny sposób na odchudzanie lub utrzymywanie prawidłowej wagi. Zumba znakomicie poprawia nastrój i pozwala wyszaleć się po stresującym dniu w pracy. Podczas tej godziny możesz zapomnieć o swoich obowiązkach i problemach. Zamiast tego, skup się na gorących, latynoskich i popowych rytmach i daj się ponieść muzyce!
Dołącz do nas i przekonaj się, ile frajdy może się kryć w godzinnym treningu. Zumba na obrzeżach Poznania, dostępna jest dla wszystkich mieszkańców Tarnowa Podgórnego, Dąbrowa, Batorowa, Sierosława – zapraszamy na Zumbę do naszego studia!